Vše o firmě

Barvící pásky - V roce 1993 jsme začali s renovací barvících pásek pomocí strojku z USA, kterým se barvicí páska barvíla inkoustem Ink-Jet. Tuto metodu jsme opustili z důvodů zanášení jehliček v tiskových hlavách. Z toho důvodu jsme začali v barvících páskách tiskovou pásku vyměňovat za novou. Původní páska se nahrazuje za nylon, který se odvinuje z metráže, asi 600 metrového návinu. Tohle je výhodné, protože barvící  páska bývá často na skladě i několik měsíců a proto vysychá. Barvící pásku jsme původně svařovali pomocí teflonové folie a odporového drátu.Později v roce 1997 jsme zakoupili zahraniční  zařízení na svařování pásek pomocí ultrazvuku. Jsme schopni svařovat pásku až do šíře 27mm. To znamená prakticky do všech typů známých barvících pásek.

Tonerové kazety (cartridge) - V roce 1995 jsme začali s renovací tonerových kazet. Jelikož na renovaci neexistuje žádná škola, bylo nutné se naučit, prakticky poznat a rozložit kazety na jednotlivé dily a prozkoumat jejich funkčnost. Renovace tonerů do laserových tiskáren, kopírek a faxů se provádí vyčištěním a doplněním toneru, nebo v případě, že původní válec je poškozen, i výměnou tohoto válce za válec typu Long Life (nejpozději při druhé renovaci). Tento válec nahrazuje původní a vydrží dalších 3 - 5 renovací. Pokud si zákazník nepřeje výměnu původního válce za dlouhoživotnostní, renovace se neprovede. Postupně jsme zakoupili většínu laserových tiskáren pro testování renovovaných tonerů.

Inkoustové náplně - V roce 1995 jsme zahájili renovace inkoustových kazet   pro většinu typů inkoustových tiskáren. V současné době se renovují náplně černé, barevné se testují. Renovace se provádí čištěním trysek, naplněním kazet inkoustem pomocí plnící stanice zn. JET-TEC. Plnění provádíme pouze spodem přes trysky.tzn. u všech typů kazet HP. Každou náplň, pokud není poškozena je možno renovovat asi 6x podle typu. Každému zákazníkovi se vrací jeho původní náplň renovovaná.

Ekologie

Ve světě se ročně spotřebuje až 30 mil. tonerových kazet. Kdyby se měli všechny zahodit na jedno místo tak si nedokážete přestavit tu škodu. Plocha by byla tak velká jak fotbalové hřiště do výše 20. pater. U nás v Evropě se zrenovuje asi 40% všech kazet. Situace se však zlepšuje. Zákazníci zjišťují, že se stále modernější technikou není problém renovované kazety produkovat v opravdu stejné kvalitě jako OEM.

Z toho vyplývá, nebojte se renovovat své kazety, ušetříte tím za tisk a možná budete mít i dobrý pocit z toho, že podporujete ekologii a šetříte přírodu.

Poradce při potížích

Na této stránce Vám budeme průběžně poskytovat pomoc při problémech s Vašimi tiskárnami. Jako např. Koupil jsem starší tiskárnu a nemůžu sehnat novou barvící pásku. Vaše dotazy zasílejte na naši emailovou adresu, nebo volejte na mobil +420 603 540 443. Budeme se snažit pokud, to bude v našich silách Vám poradit. Případně se podělit i o Vaše zkušenosti s renovací.